P.D.Ç. S.E. # 7 _BARBİE BEBEK PASTASI

 

     Üç gündür, blog bakımı, internet bağlantısı derken ancak bugün blogumu tam açabildim. yine çok ağır ama neyse en azından ulaşabildim.

  Sevgili arkadaşımız, www.baharhabercisiyim.blogcu.com PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATLERİ ETKİNLİĞİ _ 7  ye  davet ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum.

  Katılmaya karar verdim ama, ne göndersem ,ne hazırlasam diye de düşünmeye başladım.

  Fakat çok ilginçtir. Bazı insanların işleri öyle rastgider ki kendileri bile şaşırırlar. Hani eskiden gelin alırken denerlermiş. Bakalım bu börek güzel düşerse, gelin hayırlı demektir gibi. Bahar habercisiyim arkadaşımın işi de öyle oldu. Sevgili arkadaşım bütün işlerin böyle su gibi kendiliğinden olsun. Hiçbirşey seni üzmesin.

  Bu pasta nasıl mı oluştu ?

  Pazar akşamı kızım aradı. Açtım , torunum, ' barbie bebek pastanızı çok beğendim , sipariş vermek istiyorum' dedi. Anlamadım, 'kızım ben sana yaparım,' dedim. Telefonu bıraktı. Meğer, pastanenin katalogunda görmüş , annesi de sipariş verelim demiş. Ben çıkınca küstü. Neyse annesi,kızım istersen pastaneye, istersen annanene sipariş verelim deyince , siparişi bana vermeyi tercih etti , sağolsun. Böylece etkinliğin pastası da kendiliğinden ortaya çıkıverdi. Barbie bebek pastasını gördüğüm kadarıyla en son, sevil'ciğimin blogunda, (sevilcedeninciler .blogcu.com ) da görmüştüm.  Çok da güzeldi. Bu da bizim bebeğimiz.( bayağı aceleye geldi ) Beğendiniz mi bilmem ama , Ece Doğa o kadar mutlu oldu ve beğendi ki anlatamam.

Dedesi pastayı götürünce , çığlıklarını ben telefonda duydum. Niye mi gitmedim ? Bu ara çok öksürdüğü için okula gidemiyor, pazartesi hariç , hergün oradayım zaten.Merdivenleri çıkmak beni çok yoruyor. Annanem mutlu oldu ya bu bana yeter.Canım benim.

PASTANIN MALZEMELERİ

   Eteğinin içi için;

 

   2 adet yumurta

   1 paket kakao

   50 gram margarin

   4 yemek kaşığı pudra şekeri

   1 adet portakalın rendelenmiş kabuğu

   1 çay bardağı iri dövülmüş fındık içi

   Yeterince ufalanmış pötibör bisküvi

   1 çay bardağı süt

   Krema için,

   1 paket vanilyalı, yarım paket muzlu puding

   3 çay fincanı süt

   Eteğinin dış kaplaması için;

 

   2 paket kremşanti

   3 su bardağı süt

   Kırmızı ve mavi gıda boyası

   2 paket krema sertleştirici

 

   PASTANIN HAZIRLANMASI

 

  Margarini eritin. Yumurtalarla şekeri çırpıp, yağ, süt , fındık içi , kakao  ve portakal kabuğu rendesini  ilave edip karıştırın. Bisküvileri kırarak ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

   Diğer tarafta pudingleri 3 çay fincanı sütle beraber karıştırarak pişirin. Kabuk tutmaması için arada karıştırarak soğutun. Streçle kapladığınız  dibi  yuvarlak bir kaseye ve çapı uyan diğer dibi düz bir kaseye bir kat kakaolu karışımdan, bir kat pudingden koyup üzerlerini streçleyip buzdolabında dondurun.

  Krem şantileri 3 su bardağı soğuk sütle beraber önce yavaş, sonra hızlı devirde mikserle koyulaşana kadar çırpın. 2 paket krema sertleştiriciyi katıp 2 dakika daha çırpın.  Beyaz, pembe ve

mavi renkte olmak üzere üçe ayırın.(kürdan ucuyla kattığınız minnacık gıda boyalarının katkısıyla )

   Dolaptan çıkarttığınız pastaları , streçten ayırıp yüksekçe bir servis tabağına alın. İki parçayı krem şanti ile birleştirin. Bebeğin ayak kısmını çıkartın. Gövdeyi streçleyip pastaya yerleştirin.Önce pastanınbıçakla her tarafını bıçakla  veya spatula ile krem şanti kaplayın. Pasta enjektörü, krema torbası veya poşete ince bir uç takıp , içine doldurduğunuz renkli krem şantilerle pastanızı süsleyin.

 Sonra da bir kız çocuğuna hediye edin.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !