ÇİLEKLİ PASTA


     Merhaba sevgili arkadaşlarım,
 Hepinizi çok özledim. Bloguma yorum gönderen, hazırladıkları etkinliklere beni davet eden  tüm arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim.
  Çok uzun bir aradan sonra nihayet blogumu güncelleyebildim. Bir sürü aksilikler yaşadım . En önemlisi annemin kolu kırıldı. Alçılar falan çok üzüldük.Bu pasta da annemin alçısının çıkartılmasını kutlamak için hazırlandı.
 Ayrıca resim yüklemekte zorlanıyorum. Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
Pastama gelince , 
Keki için;
6 yumurta
6 ym. kaşığı un
6 ym. kaşığı şeker
Kreması için,
3 ym. kaşığı un
8 ym. kaşığı şeker
3 yumurta
1 paket vanilya
Yarım kutu çiğ krema
2 su bardağı süt
Süslemek için;
Yeterince çilek
Hazırlanışı
  Sütü kaynamak üzere ateşe koyun. 3 yumurta ve 8 ym. kaşığı şekeri bir kapta iyice karıştırın.  Üzerine kaynayan sütten biraz katarak alıştırın . 3 ym. kaşığı unu ekleyip tekrar karıştırın. Yine üzerine biraz süt alarak macun kıvamına getirip kaynayan süte katın. Karıştırarak pişirin. Ateşten alıp vanilyayı ekleyin. Üzerini streçle örtüp soğumaya bırakın.
 6 yumurta ile şekeri mikserle uoğurt kıvamına gelene kadar çırpın. Tahta kaşıkla elenmiş unu tahta kaşıkla yavaş yavaş ilave edin.Karıştırın. Yağlanmış kelepçeli kalıba boşaltıp daha önceden ısıttığınız fırında pişirin. Kek pişip soğuduktan sonra kalıptan çıkartın ve ortadan 2 ye kesin.
 Çiğ kremayı mikserle çırparak koyultup, hazırlayıp soğuttuğunuz kremaya katıp pürüzsüz bir hal alana kadar çırpın.
 Kekin üst parçasını servis tabağına alıp , sütle ıslatın.Üzerini krema ile kaplayın. Yıkayıp ayıkladığınız çilekleri ortadan bölüp kremanın üzerine dizin. Tekrar krema sürün. Kekin ikinci parçasını kapatın. Sütle ıslatın. Pastanın her tarafını krema ile kaplayıp çileklerle süsleyin. 
 Ben biraz kremayı blenderde çilekle karıştırıp üzerine yazı yazdım.
Afiyet olsun.................
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !